1. Čajovníkový olej
Čajovníkový olej je vyrábaný parnou destiláciou listov čajovníka, ktorý pochádza z Austrálie a je skvelou prírodnou alternatívou na zbavenie sa akné. Svojimi jedinečnými antibakteriálnymi a antiseptickými účinkami, dokáže konkurovať aj často používanému benzoylperoxidu. Navyše nezbavuje kožu jej prírodnych olejov a tak zabraňuje ďalšiemu poškodeniu.
2. Zinková masť
Oxid zinočnatý nachádzajúci sa v tejto mastičke ponúka množstvo benefitov pre našu pokožku. Najčastejšie sa používa na hojenie rán a jaziev, vďaka svojej schopnosti obnovovať poškodené kožné bunky. Lokálne použitie zinku na akné, znižuje zápal a zjazvenie spôsobené týmto ochorením a dokáže zamedziť tvorbe nových vyrážok, znížením tvorby kožného mazu.
3. Kokosový olej
Kokosový olej je zdrojom dvoch najsilnejších antimikrobiálnych látok, ktoré sa nachádzajú v potravinách, laurovej a kaprínovej kyseliny. Niektoré mikroorganizmy prítomné na koži, premieňajú tieto kyseliny na Monocaprin a Monolaurin, ktoré pomáhajú nahradiť ochrannú kyselinovú vrstvu na pokožke, ktorá sa odstraňuje častým umývaním tváre. Kokosový olej je navyše bohatým zdrojom vitamínu E. Ten udržuje pokožku zdravú, zaisťuje správne fungovanie mazu a uvoľňuje upchaté póry.
4. Jablčný ocot
Pri výrobe octu z jablčného muštu sa tvorí kyselina jablčná. To robí jablčný ocot silnou antibakteriálnou, antimykotickou a antivírusovou látkou schopnou udržiavať baktérie na uzde a obmedzovať formovanie nových vyrážok. Pravidelné používanie jablčného octu vám pomôže odstrániť toxíny z vašej tváre a zanechá vašu pokožku čistú a žiarivú.
5. Citrónová šťava
Citróny sú známe bohatým obsahom vitamínu C, inak nazývaným aj kyselina askorbová. Táto kyselina má mierne sťahujúce účinky a dokáže vytláčať olej z pokožky tým, že stiahne kožné tkanivo. Ďalšou účinnou látkou obsiahnutou v citrónoch je kyselina citrónová, ktorá pôsobí antisepticky. Citrónová šťava má tiež